5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z określonych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących nasze wyroby online wzrosła o 34% w ruchu ostatnich 5 lat. Oraz na targu pojawiają się innowacyjne metody, które pomagają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy klimat i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupujemy w składach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas zależy na szybkim załatwieniu prostych spraw. Nie akceptujemy liczyć w kolejkach. Zakupy poprzez internet pomagają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dotrzeć w określone stanowisko. Zamiast tego otwieramy stronę internetową oraz wszystko jesteśmy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż przedsięwzięcie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę sekund, co w sklepach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w którymkolwiek miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w którymkolwiek miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy wprowadzić na stronę każdego biznesu i sprawdzać asortyment w którymkolwiek miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem cieszy się odzież oraz obuwie. Na dodatkowym miejscu spotykają się leki i kosmetyki. Potrafi wówczas być zaskoczeniem, jednak początek jest oczywisty. Mowa tu o cenach, które często różnią się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Dużo kobiet korzysta też ze sklepów internetowych w projektu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, jest szansę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych i będzie to możliwe, jednakże w takiej formy musimy udać się co najmniej do mało miejsc. Z zmiany mając z internetu, wystarczy wprowadzić na poszczególną stronę, a całe potrzebne informacje będą na wyciągnięcie ręki. Jak wtedy możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy skorzystać z najlepszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na ludzką platformę. Kolejnym ruchem będzie wybranie interesującego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów widocznych w pozostałych sklepach wraz z możliwością cenową, która uwzględnia i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z perspektywie.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to dodatkowy powód, który w klasy cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy zachęcają naszych klientów do użytkowania z propozycji internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim wolno kupować produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w możliwości stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także masa nowych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można wpaść w sieci niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że stoją strony, które organizują w którymkolwiek miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz wiele czasu i pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym użytkownikom wzięcie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej osób decyduje się na zastosowanie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca zajmują bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dużo sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć prawdopodobnie są one nieco atrakcyjne wśród polskich konsumentów, jednakże nie odbiegają od drugich skutecznością i siłą.

Na cel wspomnijmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które pomagają zrobienie zakupów oraz opłacenie ich tylko po pewnym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na raty. Możemy wziąć również z zespołów proponowanych przez sklepy, kiedy i firmie finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można też w niniejszy technika pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy dowolny kolejny cel.

Artykuł został zaprojektowany przez ekspertów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments