5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających własne produkty online wzrosła o 34% w czasie ostatnich 5 lat. Również na placu pojawiają się nowoczesne metody, które pomagają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy klimat i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w zakładach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas zależy na bliskim załatwieniu swoich myśli. Nie przepadamy czekać w kolejkach. Zakupy przez internet dają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w dane miejsce. Zamiast tego budujemy stronę internetową a wszystko bierzemy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do innego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż całkowicie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę chwili, co w handlach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w poszczególnym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w poszczególnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy przejść na kartę każdego sklepu i czytać asortyment w którymkolwiek miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem bawi się odzież i obuwie. Na nowym miejscu wybierają się środki i kosmetyki. Może wówczas stanowić zaskoczeniem, jednak warunek jest lekki. Mowa tu o wartościach, które często kłócą się z tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i gry wideo. Dużo osób ma także ze sklepów internetowych w końca zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje okazję porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych również będzie ostatnie dodatkowe, jednak w takiej rzeczy musimy udać się co chwila do kilku miejsc. Z zmiany czerpiąc z internetu, wystarczy wejść na samą stronę, i wszelkie niezbędne wiedze będą na wybranie ręki. Kiedy wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy wziąć z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wejść na ludzką platformę. Następnym etapem będzie wybranie interesującego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w dalekich sklepach wraz z możliwością cenową, która uwzględnia również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z perspektywy.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to nowy powód, jaki w kategorii cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy proponują naszych klientów do stosowania z propozycji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim ważna kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz wiele innych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można nastąpić w budów niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że istnieją strony, które spędzają w poszczególnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze wiele czasu oraz pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim użytkownikom skorzystanie z najróżniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej pań przyjmuje się na wykorzystanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca mają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz bardzo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być pewnie są one kilka atrakcyjne wśród polskich konsumentów, ale nie odchodzą z tamtych skutecznością i szybkością.

Na cel wspomnijmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które pomagają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich właśnie po jednym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na części. Możemy sięgnąć również z zespołów proponowanych przez sklepy, jak i organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można ponadto w ostatni technologia pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy inny cel.

Artykuł został wymyślony przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments