Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Artykuł Miesiąca

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne? Kiedy poranek po imprezie przywitał Cię ostrym bólem głowy, mdłościami, światłowstrętem i wzmożonym pragnieniem, oznacza to, że borykasz się z kacem. Kac że być dużo objawów, więcej tych bardzo uciążliwych, jak biegunka, dreszcze, kompletnie rozbija oraz nie pozwala na codzienne funkcjonowanie, a “przychodzeniu do siebie” towarzyszy rozdrażnienie, smutek, senność. Aby jednak wstać z łóżka, pójść na zakupy, do rzeczy albo po prostu zapanować nad swoim ciałem, można skorzystać po inne leki na kaca: od suplementów nabytych w aptece, po skuteczne kroplówki na kaca.

 

Co to stanowi kac?

Kacem cechuje się zatrucie metabolitami alkoholu, zanieczyszczeniami i składnikami dodatkowymi wprowadzonymi w pewnych kolorowych alkoholach i wszystkie odwodnienie organizmu. Gdyby podejść do kaca z częścią sarkazmu, ważna by napisać, że zabiegiem na uniknięcie kasa jest niejedzenie alkoholu. Jednak miłe towarzystwo, okazja do hucznego świętowania oraz brak umiaru powodują, że produkty nadmiernego spożycia przeżyła niejedna dorosła osoba. Nieprzyjemne objawy kaca to skutek działania samego z metabolitów etanolu, aldehydu octowego oraz wszystkie odwodnienie organizmu.
Leki na kaca z apteki

Chodząc do apteki, lub nawet zajmując się na stacji benzynowej, możemy dostać środki na kaca. Te sprzedawane w nagłych a wyższych opakowaniach, to zwłaszcza złożone preparaty, które łagodzą różne dolegliwości: ból głowy, nudności, zaburzenia trawienia, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą kołatanie serca, zmniejszają nerwowość towarzyszącą złemu samopoczuciu. Przede wszystkim wydawane są w całości musujących tabletek, ale kupić można kapsułki oraz koktajle. Jednak składy tych środków są dyskusyjne. Na przykład często w nich traktowany kwas acetylosalicylowy podrażnia błonę śluzową żołądka, a w wymieszaniu z działającym jeszcze w organizmie alkoholem, zwiększa ryzyko krwawień. Ten element znajdziemy przede każdym w lekach, jakie nie ale mają łagodzić objawy kaca, ale działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Walorem środków na kaca jest ostatnie, że dobrą większość decyduje się poprzez rozpuszczenie tabletek w wodzie. Już samo wypicie szklanki płynu zapobiega odwodnieniu i utracie elektrolitów. A leczenie kaca powinno budować się na czemuś wody oraz elektrolitów w organizmie. Można jednak spowodować to skuteczniej, bo dożylnie.
Kroplówki na kaca — zalety

Po hucznej zabawie na nogi może postawić kroplówka na kaca, która powoduje głównie glukozę i elektrolity, chociaż można zdecydować się i na kroplówki bogatsze w zestawie, czy takie z witaminami (np. C również B) oraz glutationem, czyli peptydem, który przyśpiesza neutralizowanie toksyn zbierających się po spożyciu dużej zawartości alkoholu w wątrobie.
To, jak szybko zadziała kroplówka na kaca, zależy od samych cech chorego, lecz w znacznej większości przypadków przynosi szybkie rezultaty. Podanie kroplówki na pewno też skuteczniej niż picie wody nawadnia organizm, przyspiesza wydalanie toksyn, tylko także niweluje stres, bo przynosi natychmiastową pomoc i stawia na nogi. Dobrana i zapewniona przez specjalistę kroplówka na kaca jest odpowiednim lekarstwem dla kobiet, które wymiotują, mają nudności, nie mogą zasnąć i jakie bardzo mocno muszą znowu powstać na nogach. Zabieg podania kroplówki idzie do 1 godziny, a po niej pacjent szybko czuje wzrost energii, objawy kaca mijają.
Leczenie kaca — co wybrać?

Środek na kaca zapewne istnieć używany doraźnie, gdy po wielogodzinnym okresie wypoczynku po hucznej imprezie wciąż czujemy ból głowy i zmęczenie. W wypadkach dużych szybsze efekty jednak przynosi kroplówka. Tak nie można jej przekazywać sobie sam, jednak trzeba zadzwonić do medycznej instytucji, która świadczy usługi podawania kroplówek na kaca w domu pacjenta. Skład będzie dopasowany idealnie do potrzeb pacjenta, a zabieg wykonany profesjonalnie.

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o