Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż miła wiadomość zarówno dla mieszkańców jak i turystów leżących w naszym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest zostać w duzi dobrany do spraw osób niepełnosprawnych. Znacznie powiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego mieszkania na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Żyć prawdopodobnie także powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na zakończenie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak istotnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na dole ma stać otwarta poczekalnia oraz hol, do których osiągać będą toalety. Rozważona ma stać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe umieszczenie na przechowalnię bagażu dostępne również z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli należy o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla pań niepełnosprawnych i min. dwa miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są zostać w duzi dobrane do spraw osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium doboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami uważa żyć zakończona w procesu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia podawana jest na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został podany do celu w 1910 r. Obiekt uważa się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został wykonany remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako mali i potrzebujący modernizacji. Hol główny pełni funkcję poczekalni. Otrzymują się w nim także kasy i problemy handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co oznacza, iż nie istnieje w duzi dobrany do spraw kobiet o małych możliwościach unoszenia się.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments