Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon zorganizowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można rozłożyć, aby zyskać większą powierzchnię wyświetlacza, ze względu na wielką wartość i dostępność pozostają tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to niepowtarzalne spośród bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest natomiast składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to zdobyć dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego nazwę. Cóż, nie jestem do tyłu usatysfakcjonowany tym szkoleniem, ale załóżmy, że owszem jest ono pewne.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego sensem nie jest wyłącznie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz też pokonanie Apple. Plan raczej trudny do zrealizowania, jednak jednak warto marzyć. Ponadto, myśli on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ wykonany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż traktuje on określać się wysoką odpornością i zapewniać wyższą trwałość na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z kolekcji 8, a przetwarzaniem grafiki zwraca się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie otrzymuje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na określone. Możliwe istnieje wyjątkowo wzięcie z strony pamięci o dużej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w urządzeniu zastosowano specjalne zabezpieczenia, które są utrudnić przyjęcie się do szczegółowych danych. Niestety jest on w 100% bezpieczny, ale podobno ma służyć wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest wydawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza seria jest niska do 100 tys. egzemplarzy. Ceny cechują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na określone za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments