Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Jak uchronić się w sukcesie kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Aktulności

Jak obronić się w wypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku – W komunikacji miejskiej, na koncercie czy zatłoczonej ulicy – kradzież torebki czy portfela może przydarzyć się w wielu codziennych sytuacjach każdemu. Utraconej gotówki w wielu przypadkach już nie odzyskasz, tylko możesz skończyć wiele, aby uniknąć innych nieprzyjemności. Dowiedz się, jak sprawić krok po kroku.

 

Z artykułu dowiesz się:

jak ustrzec się przed kradzieżą pieniędzy z umowy po utracie portfela,
które dokumenty trzeba unieważnić po kradzieży,
czy sprawę kradzieży portfela warto zgłosić na policję.

Kradzież portfela z dokumentami to zazwyczaj ogromny stres. W współczesnej formie konieczne jest wyrobienie nowych faktów oraz kart, co tworzy się z kosztami. Ale skutki kradzieży mogą istnieć ciągle bardziej intensywne. Aby uniknąć wyczyszczenia konta czy kradzieży tożsamości, musisz iść szybko. Znaczymy w projekcie, co możesz więc zrobić, by uniknąć niepotrzebnej paniki w ciężkiej sytuacji.
1. Zastrzeżenie karty płatniczej

Kradzież karty bankomatowej, jaka ubiegła w portfelu, to jakaś z najbardziej trudnych kwestii – jednak ale gdyby nie zareagujesz dość szybko. Drinkom z najtwardszych oraz najmniej czasochłonnych ubezpieczeń jest przygotowanie telefonu do Organizmu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl. Zadzwoń na darmowy numer 828 828 828 – zlecisz wówczas zastrzeżenie karty do banku. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy swojego banku, a potem niezwłocznie przekierowany na jego infolinię. Znaczy to, że nie musisz dbać żadnego innego numeru ani być w określonym momencie dostępu do internetu. Zastrzeżenie karty w obecny rada zajmie Ci raptem kilka chwili oraz da gwarancję, że włamywacz nie będzie mógł wygrać z Twoich pieniędzy – zarówno podczas płatności w sklepie, jak zaś w postaci sprzedaży internetowych.
2. Kradzież portfela i bezpieczeństwo dokumentów

Krok pierwszy za Tobą – po zastrzeżeniu kradzież pieniędzy z umowy nie istnieje już możliwa. W drugiej kolejności zajmij się bezpieczeństwem Twojej tożsamości!

W dobie powszechnego dostępu do dużych pożyczek (tzw. chwilówek) można łatwo uzyskać szybką gotówkę. Do ostatniego obecnie m.in. złodzieje wykorzystują skradzione dokumenty. Daje się, że właściciel dokumentów dowiaduje się o tym zaledwie potem, gdy otrzyma wezwanie do zapłaty zadłużenia.

Aby uniknąć takiej rzeczy, kradzież portfela z materiałami zgłoś jak już w urzędzie gminy czy na policji. Potrafisz zatem dokonać i przez internet, jeżeli wcześniej aktywowałeś odpowiednią usługę systemu Dokumenty Zastrzeżone, prowadzonego przez Związek Banków Polskich (dokonasz wtedy na karcie www.bik.pl). Dzięki temu w kilka chwili informacja trafi do ludziach banków w Polsce, poczty oraz operatorów telefonii komórkowej. Nikt nie będzie mógł posłużyć się Twoim dowodem osobistym, więc Twoja tożsamość pozostanie bezpieczna.

Jeśli w skradzionym portfelu był jeszcze prawo jazdy i dokumenty auta, wskazana będzie wizyta w Wydziale Komunikacji. Złożysz w nim zdanie o zgubieniu dokumentu, a ponadto będziesz mógł ubiegać się o wydanie tzw. wtórnika prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.
3. Kradzież torebki lub portfela – czy warto przechodzić na policję?

Wiele okradzionych osób daje sobie pytanie, czy warto zgłosić kradzież portfela na policję. Zdecydowanie tak. Nawet gdyby nie uda Ciż się w obecny technika odzyskać zguby, możesz pośrednio zabezpieczyć się przed problemami. Z kilku lat liczba przestępstw na cudze nazwisko regularnie spada. Na ten zawód wpływa większa wiedzę Polaków i duża opinia o zgłoszeniu kradzieży i zapewnieniu dowodów osobistych.

Powyższe 3 proste kroki ułatwią Ci uniknąć dużych nieprzyjemności połączonych z kradzieżą pieniędzy z umowy i posługiwaniem się przez człowieka Twoim nazwiskiem. Jeśli przyjmiesz je odpowiednio szybko, możesz czuć się cisza i postarać się o wydanie nowych dokumentów.

Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments