Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to model tkaniny, który okazał się kamieniem milowym w rozwoju nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie przybyć do waszych szaf.

Softshell posiada najodpowiedniejsze zalety hardshsella w sytuacje oddychającego polaru i kontrole przed wiatrem. Z początku kurtki tego typu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak coraz szersze wymagania mężczyzn i rozwój technologii przyczyniły się i do stworzenia softshelli z membranami. Można je teraz bez najmniejszego problemu zakupić w magazynach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą mocą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w klasie „hard” jest stale przyjemna i błyszcząca, a w klasie „soft” zdecydowanie dużo przybliżona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta niewielka różnica sprawia, że kurtka softshellowa wyraża się świetnym lekarstwem dla ludziach, którzy prowadzą w obfitości i szukają odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell powinien być doświadczany przez nas jedynie, gdy pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także przez ostatnie wspinaczka może objawić się prawdziwym wyzwaniem dla swego organizmu. W jakimś indywidualnym przypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę dokona to wielu dużo niż standardowy polar.
W czym softshell jest łatwiejszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do innych kurtek trekkingowych są bardziej odporne na wiatr i wodę oraz znacznie łatwiej oddychają. Są dostępne, nie blokują ruchów ciała, stąd te można w nich z powodzenie uprawiać ruchy na zdrowym powietrzu, w obecnym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe określane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są również mniejsze od klasycznych kurtek izolacyjnych, szybko można je ściągnąć i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe przeważnie są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie doświadczyć w nich 20-30 minut na koniec dużym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która służy dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, jeżeli chcecie posiadać trochę prostego do mienia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej aktywnych charakterów także nie potrzebujecie, żeby była ona aż tak ciepła, to to model bez podszewki zaprezentuje się z pewnością bardziej podatny.

Kurtki typu softshell są na ogół szybkie i powinny być noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że wciąż będzie mogli prowadzić pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie leczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy styl i charakter sprawiają, że są one popularnym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie pełne kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell jest być spełnianie roli warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może objawić się lepszym wyjściem. Jeżeli natomiast zamierzacie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur zaprezentuje się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych posiada te mnóstwo kieszeni. Kieszenie dodają się do noszenia małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze również różne potrzebne rzeczy. Nie musimy w obecnym sukcesie używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments