Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je trzymać?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy o je przechowywać? Okres jesienno-zimowy ostatnie czas, w jakim stanowimy wyjątkowo narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W aktualnym momencie dodatkowe zagrożenie dla naszego zdrowia jest smog, z jakim zmaga się wiele naszych miast. Drinku z najskuteczniejszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest mienie maseczek ochronnych.

Czym jest smog?

Smog to zdarzenie atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego też jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog stanowi wybitnie niekorzystny pomysł na bliskie zdrowie, przyczynia się do mieszkania wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak zabezpieczać się przed smogiem?

Najłatwiejszym sposobem, by ochronić się przed smogiem jest niewychodzenie z domu. W przypadku części z nas stanowi wtedy jednak po nisku nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta przydatna będzie maseczka antysmogowa. Maski zrobione są w taki podejście, by filtrować powietrze, i równocześnie usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu mina sprawdzi się zarówno w trakcie spokojnych spacerów, kiedy również uprawiania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, oraz w powietrzu zwiększają się liczne wirusy. To tak a w niniejszym czasie najczęściej mamy na grypę, przeziębienie, a i inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te kierują się drogą kropelkową, dlatego dużo łatwo możemy zarazić się nimi w pozycji, autobusie, kinie, i chociażby w trakcie zakupów w sklepie. W bieżących miesiącach usłyszeliśmy oraz o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale rośnie.
Jak zabezpieczać się przed wirusami?

Sposobów na obronę przed wirusami jest kilka. Najważniejsze jest przestrzeganie higieny osobistej – przede każdym częste i dokładne mycie rąk. Jeśli którykolwiek z domowników jest zły istotne jest i regularne oczekiwanie i sprzątanie mieszkania. Warto także stosować maseczki ochronne. W przypadku zwykłych wirusów najczęściej stosujemy z maseczek chirurgicznych, które potrafią być skuteczne pod warunkiem, że niejednokrotnie je niszczymy. W następnym przypadku stoją się jedynie siedliskiem dla wirusów oraz bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą wartę dodatkowo w niniejszym przykładzie zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, dodaje ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments