Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała decyzję o różnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w współczesnych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak pokazywali radni opozycji, ich zdaniem, projekt uchwały brał na końca jedynie pozyskanie dodatkowych preparatów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w strefie uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i nowości w określeniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do powierzchni Oraz bierze się po nisku nie opłacać, natomiast tym samym zostanie ograniczony.

Jak się zmienią to opłaty za postój w środowiskach parkingowych? W strefie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w strefie B – 2,50 zł.

Zmienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na powierzchnię A dodatkowo B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie mają i płacić mało niż zakłada nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka zawiera zapewnić im miesięczny abonament we wszystkich dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został ustalony z niewielu poprawkami; przede wszystkim wejdzie w mieszkanie z dniem 1 kwietnia przyszłego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego tworzy być płatna w sezonie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie bogata zapłacić w procesu 7 dni, nie jak tworzył projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments