Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zatrzyma się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na gruncie miasta będą łatwe po raz obecny w niniejszym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na zasłużoną przerwę, w terminie której odbędą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Jak informuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy czerpali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w niniejszym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi ubiegli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, że na dowolnym rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w podnoszącym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o inne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już czas na zimową przerwę, która zostanie użyta na stworzenie infrastruktury do nowego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego olbrzymia sława wśród domowników oraz gości jest ogromna. Wydłużenie wolnego czasu mienia z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy strony to dopiero Rower Miejski cieszy się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i mienia z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby plus będzie celem. Rower Miejski doskonale wykonywa naszą rolę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze każdy bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w niniejszym roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z planu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy powracało do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W siły tygodnia podział zakłada się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek i z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w dzisiejszym okresie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej chwile zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w dzisiejszym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu stworzyli oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Na wczesnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został także rozbudowany o nową stację i drugie 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dziś jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można mieć od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments