Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „wesprzeć” w wypadku błędnego przelewu

Prasówki

Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne znane na przelewie). Bank będzie zobowiązany pomóc nam w takim wypadku. Pomoc ta sprowadzać się ale będzie do kontaktu z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do dania danych osobowych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

 

Nie znam lub byliśmy kiedyś w mieszkaniu sytuację, w jakiej dali pieniądze na złe konto. Ja miałem taką okazję dwa razy, w niniejszym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich przypadkach zawsze skazani istnieli na odpowiednią opinię obcej kobiety i kilku szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na błędny numer konta, bowiem taki dany był na FV. Szczęście w wydarzeniu, że nr konta (błędny) na jakie przelałem pieniądze nie stał i złożył mi je automat bankowy. W przeciwnym przypadku wymagał jednak zetknąć się z klientem konta i żebrać o zwrot. Całe szczęście, że go znałem.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca ostatniego roku procedura zwrotu pieniędzy w przypadku przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie uznawał obowiązek nam pomóc. W skrócie bank jest obowiązek podjąć część w ciągu 3 dni od zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz obcy bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na zwrot pieniędzy. Trafiają one na wstępie na konto techniczne w banku, a tylko potem do właściciela.

Po otrzymaniu poradzie od banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Jeśli ona nie nastąpi, to bank na polski wniosek musi podać nam wszystkie dane osobowe posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu ma konto w tamtym banku, to tenże bank jest 3 dni na danie takich wiedz do naszego banku, który następnie udostępni znane nam (uwaga jeśli zastosujemy je do kolejnych priorytetów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

Także na ostatnim chwila więcej praca banku się kończy. Dalej o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem chociaż w przypadku bycia dużych informacjach oraz dokumentacji całej sytuacji kwestia będzie całkiem oczywista, natomiast nie wiem ile potrzeba w takich przypadkach odkładać na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby istniała procedura, gdzie przy błędnym przelewie na polski wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Wyobrażam sobie jednak, że umiało więc być spożytkowane przez „cwaniaków” w przeróżny sposób. W wszystkim razie stanowi wówczas cała zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z złych przelewów, które każdemu potrafią się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments