Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to odpowiednie zajęcie – nawet jeśli mamy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych form. Dzięki nim potrafimy każdego roku zajmować się dużymi w witaminy i smacznymi owocami. Większość z nich posłuży nam do przygotowania pysznych towarów na zimę. Wiele drzew owocowych że być a owocować bardzo długo. Muszą jednak odpowiedniej pielęgnacji. Potrzebne jest na dowód regularne zapewnianie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest przydatne?

Opryskiwanie przydatne jest ze względu na drugiego rodzaju wady i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby prowadzone są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W poszczególnych przypadkach mogą istnieć one dane i przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest zatem jednak zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie mogą się rozwijać na drzewach owocowych, nawet jeśli potencjalnie dostarczające je grzyby, bakterie, czy wirusy są ważne w danej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy zwracać także w punkcie zapewnienia innych roślin, nawet jeżeli nie są one w strony. Zmniejsza się w ostatni styl możliwość przenoszenia chorób przez przebywające na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Brane w zdrowy rodzaj środki owadobójcze idą na zabezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, jakie mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków wykorzystywanych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o wysokim spectrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą powodować również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków dokonuje się a wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie powiększać się choroba. Odnosi się wtedy odpowiednio dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy produkuje się opryski?

Ze względu na panujący u nas czas, większość patogenów rozwija się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które zawsze jedne w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Moment gdy należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka niezbędna jest do ich zastosowania znana jest wciąż na opakowaniu środka. Jeżeli nie – warto zapytać sprzedawcę. Uzyskuje się je przed na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to jedno rozwiązanie?

Dużo kobiet posiada wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z jakiejś strony zabezpieczają one przed chorobami – z innej natomiast, ich fragmenty mogą w roślinach pozostać dość długo, i nawet przedostać się do owoców. Warto znać nie wszystkie środki kierowane do oprysków są tak toż niebezpieczne dla wszystkich. Wiele substancji całkowicie idzie z roślin już w niewielkim czasie po wykonaniu oprysków. Na rynku ważne są również środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które nierzadko są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki współpracy z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments