Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Artykuł Miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew. Przycinanie krzewów i drzew jest samotnym z wielu sposobów, o które musimy co roku zadbać by rosły dobra zaś były odporne. Stanowi więc jednocześnie funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują atrakcyjniejszy dla oka pokrój. Warto natomiast mieć, że przycinaniem należy zająć zawsze we dobrym momencie. Zależy to od rodzaju zaś jego potrzeb, natomiast w większości przypadków będzie wtedy wczesna wiosna. Przycina się większość roślin, jednakże nie wszystkie, warto więc dowiedzieć się na ostatni problem trochę dużo.

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, że tego potrzebują. Większość wykonywanych w nowoczesnych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich części – pomimo że są znane z faktu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny też nie są najlepiej dobrane do warunków. Wiele rodzajów zostało spowodowanych z bardzo różnych części świata i więcej niekoniecznie pragną posiadać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny więc potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym inspirują się znacznie lepiej. Dla większości krzewów i drzew istnieje wtedy między innymi przycinanie.

Przycinanie sprawia na przykład, że gałęzie nie rosną zbyt gęsto. Dzięki temu do ludzi, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo potrzebne jest roślinom do jedzenia. Bez tego, niskie i centralne części rośliny rozciągały się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a często drzew owocowych jest także inny cel. Dzięki ograniczeniu liczb gałęzi roślina rozwija bardzo większe, i często też smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Myśl jest tutaj bardzo praktyczna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być dobre. Do przycięcia roślin potrzebne jest parę dni z dobrymi temperaturami. Toż ogromnie istotne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera że się to wyjątkowo negatywnie odbić na ich form. Nie można tego wydawać i za późno. Najważniejszą granicą jest tu emitowanie przez rośliny liści. Gdy to nastąpi, nie powinno się już ich w danym roku przycinać. Mało jednak inaczej rzecz bierze się w wypadku roślin, których kwiaty toczą się na celach zeszłorocznych. Te poziomy zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Powinien natomiast mieć, że stoją rośliny, których przycinanie jest wskazane. Są tez takie, jak na przykład wiele roślin stosowanych do wykonywania żywopłotów, które przycinanie znoszą bardzo dużo, natomiast w myśli stanie ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają a pewnie ono im poważnie zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy otwierają się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania wskazany będzie sekator. Może więc stanowić ograniczony sekator ręczny, czy większy – przeznaczony do szerszych narzędzi. Ważne by był bezwzględny i umożliwiał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je odcinać jest dużo poważne dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew i krzewów należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim preparatem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem produktu jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew liczący w prostym asortymencie niezbędne narzędzia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments