WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Prawna i Sprawiedliwości i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najszybszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową zniżkę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w niniejszej propozycji prosił, na spotkaniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda mówił o działalności ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która mówi nie tylko usług dla niemowląt i młodzieży z regionu i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział oraz w mało projektach charytatywnych skierowanych do głów najbardziej wymagających. – Wykonywa on wielkości charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest potrzebne do zrealizowania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Leżąc na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest lekarstwem dla nas, byśmy mogli robić działania dla niemowląt, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas chce kupić po dobrej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dostęp do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość użycia tych rejonów do punktów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali bardzo wątpliwości. Padły proszenia o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego wartości uzdrowiskowej, a ponadto pomysły na dolę. – Dają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a następnie sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca komisji.
Spojrzenie na aktualny punkt wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do sytuacji gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych dział, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do wniosku uchwały poprawkę, która powoduje na aukcja działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że zajdzie w niniejszej propozycji podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments